Németország
21:002024. június 14.
Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

Nem. Nem, nem

2015. július 07. 09:13

Európa gazdaságilag racionális része láthatóan megsértődött, mert egy baloldali kormány baloldali politikával kísérletezik.

2015. július 07. 09:13
Pető Péter
Pető Péter
Népszabadság

Mindenesetre a kétely megjelenése ellen folytatott retorikai háború eredménye, hogy a marxistaként nehezen azonosítható The New York Timesban publikáló Nobel-díjas Paul Krugman, a maoistának aligha nevezhető, szintén Nobel-díjas Joseph Stiglitz vagy a legfontosabb kortárs közgazdasági könyv szerzője, Thomas Piketty véleménye lényegében lábjegyzetként jelenik meg. Pedig ők mind a nemre tettek.

Például azért, mert felfoghatatlan, hogy öt év megszorítás és az ennek nyomában járó zuhanás után, amikor a munkanélküliség a fiatalok körében hatvan százalékra kúszott, miből következne, hogy a következő megszorítócsomag javít a helyzeten. Ha pedig nem, a baloldali kormánynak miért kellene lelkesen elfogadnia? Ciprasz, Varufakisz és a többiek nem arra szerződtek, hogy feltétel nélkül megadják magukat, s végrehajtsák a trojka pakkját. Ha ennyi lenne a feladat, be kellene szüntetni a politikát Görögországban, aztán rábízni a könyvelést valamelyik tanácsadó cégre. De ezt talán ma még a trojka is túlzásnak tartaná. E visszafogottsága már csak azért is indokolt, mert a görögök egyszer már kitalálták a demokráciát. Nincs kizárva, hogy megteszik újra. Ha tévednek, drágán megfizetnek érte. A baloldalnak meg úgyis azt kell gondolnia, így nem mehet tovább.

És tényleg.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kaffogó hebrencs
2015. július 07. 13:18
Azért érdemes lenne megénzni azt a számot, hogy mennyi kamatot fizettek a görögök az elmúlt öt évben. ÉS akkor egyértelmű lenne, miért nem tudnak kilábalni.
2015. július 07. 12:40
Lassan a hagyományos értékrendiség, baloldal-jobboldal már nem értékelhető, csak a megszokás, az óvatosság meg a gyávaság még őrizgeti egy darabig a hagyományos kereteket. Nem csak hazai jelenség, hogy a dolgok a nemzeti-globális rendjébe próbálnak tömörülni, és ez így is van rendjén. A baloldali-jobboldali rendezőelv sorban csak ezután következhet.
puszika
2015. július 07. 11:18
Ha csak ennyit tud a baloldal,akkor ne kísérletezzen!! Lesz ez még rosszabb is!!!
Agnieszka
2015. július 07. 10:43
A görög "nem" zsarolásnak tűnik. Az ország stratégiai helyzete miatt lehetséges, h. eredményes akció lesz, aminek a levét az EU többi országa lesz kénytelen meginni, közvetlenül és közvetetten. A brüsszeli vezetés még nem volt olyan válság, amivel megbirkózott volna. Majd intézkednek, akik szoktak és nem okvetlenül európai érdekek védelmében. Hogy lehetett ezt eddig húzni?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!