Keserű pirula: a City játékosa beszólt a Real Madridnak! (videó)

2024. április 18. 08:52

Rodri nehezen viselte el, hogy a manchesteri csapat hazai pályán bukott el címvédőként a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Hangot is adott nemtetszésének. A Real edzője elismerte: túlélésre játszottak...

Nyitókép: Facebook/Manchester City

***

Mint beszámoltunk róla, a címvédő Manchester City hazai pályán esett ki a Bajnokok Ligájából. A Real Madrid ellen az idegenbeli 3-3 után hazai pályán 1-1-re végeztek az angolok a vezetést megszerző, de többnyire a védekezésre koncentráló rekordgyőztessel. A hosszabbítás nem hozott gólt, a tizenegyespárbajt elbukták Rodriék. A City spanyol válogatott középpályása nem tett lakatot a szájára, egyenesen kijelentette:

„Őszintén szólva egyetlen csapatot láttam a pályán!”

– fogalmazott a 2023-as BL-döntő egyetlen gólját szerző játékos.

Rodri szavait – bár bántóak az ellenfélre nézve – alátámasztják a statisztikák is. A labdabirtoklás aránya 64-36, a gólszerzési kísérleteké 34-8, a szögleteké 18-1 volt Manchester City javára.

Beszédesek Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzőjének rövid értékelése is:

„Nagyon-nagyon jól védekeztünk ma este. Ez a túlélésről szólt.

A Real Madrid egy olyan klub, amely mindig a bennmaradásért küzd olyan helyzetekben, ahol úgy tűnik, nincs kiút – de mindig megtaláljuk a módját. Mire eljött a tizenegyespárbaj, teljesen meg voltunk győződve arról, hogy továbbjutunk.

Ezt is ajánljuk a témában

Összesen 32 komment

sexykitty-79
2024. április 30. 22:43
🍓 ️ ­­­A­­ ­­d­­­ö­­­g­­­ö­­s­­ ­l­­­á­­n­­y­o­­k­ ­­­v­á­r­­­n­­a­­k­ ­­r­á­­d­­­ 👉 𝗪­𝗪­𝗪­.­­𝗖­𝗨­𝗠𝟰­.­­­𝗙­­­𝗨­𝗡
akkor ki
2024. április 18. 18:11
Phöö, ahogy Pep csinálná. Néhány labdaszedő gyerek elcsúszott már az Etihadban Pepo turháin. Gólra játszák ezt a kibaszott focit és utólag nem kerül be a sporttörténelembe a, DE! Mert nincs de, csak győztes és nyertes. MC a legjobb csapat most a Földön, nincs kétség efelől. Azonban szorosan ott van mögötte a Reál. Melyik az a csapat a Földön, akik egy City hurrikán szerű 90+30 perces rohamát így állják?! Nincs ilyen, csak a Reál! A Reál valóban bunker focit játszott, feltörte a hátukat a kapu, de a célt elérték és csak ez számít, a többi bullshit! Modric és Bruno a legjobbak a kp-án, hibáztak. Ez van. Örülök, hogy a Pool versenytársai kiestek, talán lelkileg jelenthet valamit Doméknak, ha pontot, pontokat veszítenek a PL-ben.
Batman007
2024. április 18. 13:53
A city-t én sem gondolnám profi foci csapatnak inkább a pénzügyi csalások szervezetének, amelyet egy arab állam tölt fel piszkos pénzzel . Pep viszont a legjobban köpő edző.
fofo
2024. április 18. 10:27
A futball megcsúfolása volt. A spanyolok csalták a focit, fetrengtek, húzták az időt. Élvezhetetlen, nézhetetlen mérkőzés volt. Nem a Real ütötte ki az angolokat, hanem az angolok saját magukat. Madridban az átlövések hozták a gólokat, most a bunkerba akartak betörni. Jobb csapat a City, de nagyon rossz taktikát választottak, és ahogy már sokszor megtörtént, a Real óriási szerencsével, érdemtelenül jutott tovább.